Vidaus ir lauko durys: kaip pasirinkti?

parašė , 2017-03-23 17:56

DurysVidaus ir lauko durys atlieka svarbias funkcijas, todėl pasirinkti duris – nelengvas ir atsakingas uždavinys. Esminė lauko durų funkcija – apsaugoti namus. Taip pat lauko durys reprezentuoja namus iš išorės. Vidaus durys atlieka ir estetinę funkciją, ir taip pat apsaugo atskiras namų erdves nuo triukšmo, jos suteikia privatumo.

Luko durų pasirinkimas

Nesvarbu, kurias duris rinktumėtės – lauko ar vidaus – visada svarbiausia bus Jūsų prioritetai. Jei esminis kriterijus, keliamas lauko durims, yra saugumas, tuomet nedvejokite ir rinkitės iš šarvuotų durų kategorijos. Neretai sklando mitas, jog šarvuotos durys yra prabanga. Tai nevisai tiesa, šarvuotų durų kainų ribos labai didelės, todėl galite ir už nedidelę kainą įsigyti patikimas lauko duris. Tiesa, nerekomenduotina susivilioti neadekvačiai žema kaina – galite ir nusivilti.

Jei pagrindinis lauko durims keliamas kriterijus yra šilumos izoliacija, tuomet medinės durys bus geriausia investicija. Medis – natūrali medžiaga, medis puikiai izoliuoja šilumą, teikia jaukumo ir labai plačias apdailos galimybes. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad medis yra jautrus išorės poveikiui, pavyzdžiui, drėgmei, temperatūrų svyravimams, tad medinės durys reikalus kiek daugiau priežiūros.

Jei rinkdamiesi lauko duris turite labai ribotą biudžetą, galite pasirinkti plastikines duris. Jos palyginti nebrangios, gana šiltos, bet saugumo kategorijoje užima vieną paskutinių vietų. Taip pat plastikinės durys retai pasirenkamos butams.

Vidaus durų pasirinkimas

Ir vidaus, ir lauko durys yra kelių rūšių. Lauko durų rūšis paminėjome, tikslinga aptarti ir vidaus durų rūšis. Taigi, vienos populiariausių – laminuotos durys. Šio tipo vidaus durys puikiai tiks, jei norite optimalaus kainos ir kokybės santykio. Turėsite labai platų modelių, durų sandaros pasirinkimą, taip pat ir kainos: nuo pigių iki brangių. Tiesa, laminuotas vidaus duris visgi dažniausiai renkasi tie pirkėjai, kurie gana jautrūs kainai. Turėtumėte žinoti, kad laminuotų durų tikriausiai negalėsite restauruoti ir jas teks labiau saugoti nuo mechaninio poveikio, kuriam šio tipo durys nėra atsparios.

Faneruotos vidaus durys – tai vidutinei kainos kategorijai priklausančios vidaus durys, kurių kainos skiriasi: pigiausios bus su akyto kartono užpildu, o brangiausios – klijuotos medienos užpildas. Puiku ir tai, kad šias vidaus duris galėsite restauruoti. Maža to, jos gerokai mažiau nei laminuotos durys yra atsparios mechaniniam poveikiui, todėl bus geresnis pasirinkimas, jei namuose turite mažų vaikų ar augintinių.

Vienos brangiausių ir vidaus, ir lauko durys yra medinės. Nesunkiai restauruojamos jos bus ilgaamžės. Jei vertinate aukščiausią kokybę, patvarumą, tai rinkitės ąžuolo, alksnio ar uosio duris. Tikėtina, jas greičiausiai reikės užsisakyti individualiai. Masinėje gamyboje daugiausia sutiksite mažiau patvarias duris – pušines, eglines ir kitų spygliuočių.

Vidaus ir lauko durys turi derėti prie bendros Jūsų interjero ir eksterjero koncepcijos bei atlikti saugumo, estetinę funkcijas.

Rašyti komentarą