Kelionės į Kretą išskirtinumas – pigaus skrydžio sunkumai ir jų sprendimas

parašė , 2012-05-06 18:46

Kelionė į Kretos salą iš pirmo žvilgsnio tikrai ne pigi. Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į šį istorijos ir gamtos kampelį nedaug. O ką jau kalbėti apie pigų skrydį į Kretą. Tačiau juk galima į Kretą skristi ir su persėdimu, taip skrydis taptų daug pigesnis. Tiesa ta, kad gan daug žmonių nesiryžta vieni keliauti į šią salą. Ne tik dėl to, kad norint pigaus skrydžio veikiausiai reikėtų skristi su persėdimu, o dėl to, kad didieji viešbučiai ir jų tinklai yra sudarę sutartį su kelionių agentūromis ir labai dažnai, galbūt net įprastai, atsisako priimti pavienius keliauninkus, keliaujančius ne su agentūra. Kuo viešbutis prabangesnis, tuo didesnė tikimybė, kad keliaudami ne su agentūra išgirsite nepermaldaujamą „ne“.

Tad kokia gi prasmė taupyti ir rinktis pigų skrydį į Kretą, jei paskui negalėsi apsistoti viešbutyje? Prasmė yra, nes viskas ne taip paprasta ir iš pirmo žvilgsnio matoma. Kur apsistoti tikrai rasite, bet prabangesnius žvaigždutėmis matuojamus viešbučius gali tekti pamiršti. Kretoje egzistuoja jų alternatyva: tai mažasis verslas, siūlantis kambarius nuomai. Mažajam verslui Kretoje negalioja jokie susitarimai su kelionių agentūromis ir atrodo, kad kuo mažesnis verslas, tuo mažiau ne tik taisyklių, bet ir įstatymų laikomasi. Jei apsistosite pas žmogų, nuomojantį kambarį Kretoje, dauguma atvejų nesitikėkite jokio čekio ar formalumų.

Sakytumėte, kad nuomotis kambarį Kretoje – tai visiška nesąmonė ir neverta rinktis pigaus skrydžio, jei vėliau gyvensite mažame kambarėlyje, neaiškiomis sąlygomis. Taip galvoti neteisinga. Graikijoje, dėl liberalaus požiūrio į mažąjį verslą ir mokesčių rinkimą bei jau mano minėto didžiųjų viešbučių susitarimo su kelionių agentūromis išdygo ne vienas pusiau namas, pusiau viešbutis. Kambarių nuoma Kretoje – tai tikrai ne tas pats, kas kambarių nuoma pas močiutę Palangoje. Vadinamasis kambarys neretai mažai kuo skiriasi nuo žvaigždutėmis vertinamo viešbučio apartamentų. Kai kurie vietiniai verslininkai taip įsigudrino, kad savo klientams net siūlo tokias paslaugas, kaip mašinų nuoma. O tai, kad tokie viešbutukai turi savo restoranus, gan įprasta. Restorano baras atlieka ir registratūros paskirtį, o šeimininkas vienu metu ir barmenas, ir priimamojo asistentas. Ir koks gi tai mažasis verslas? Na, kur mažasis verslas, o kur ne, tegu ir sprendžia graikai, o pigių skrydžių mėgėjams tokia kambarių nuomos alternatyva – puikus pasirinkimas.

Dažniausiai žmonės nedrįsta taip vieni keliauti į Kretos salą, tai pabrėžia ir ne vienas turistų sutiktas graikas, bet priduria – ,,pirmiausia atvažiuojate taip (su agentūra), o paskui, kai jau pasivažinėjate po salą nuomotu automobiliu, suprantate salos ritmą, tai kitą kartą atvykstate vieni, be jokios agentūros, taigi ir už kambarį, ir už skrydį mokate pigiau.“ Tad drąsiausius mes ir skatiname jau pirmą kartą rintis pigų skrydį ir nepabijoti savotiško iššūkio.

Tikiu, kad yra ir tokių žmonių, kurie nesupras manęs – kokios čia atostogos, jei viskas taip komplikuota. Aš tai puikiai suprantu ir čia turiu patarimą iš praktikos. Man teko atostogauti ir Kretoje, ir Turkijoje. Kelionė į Kretą buvo visai kitokia, nei į Turkiją, Kretoje iškilo ne vienas nesklandumas, aptarnaujantis personalas nė iš tolo nebuvo toks paslaugus, kaip Turkijoje. Nors Kretą tikrai galima vadinti kurortu, atostogaujant šiame krašte galima ir gerokai išvargi. Norintiems tiesiog „nusimesti“ stresą smarkiai rekomenduoju keliauti į Turkiją, skrydžio bilietai tikrai pigesni, kalbos apie persėdimą net negali būti, o viešbučiai taip pat pigesni ir priima visus norinčius apsistoti. Tačiau Turkija – tai jau kurortas. Žinomiausi objektai išsibarstę po visą šalį, ir jums vargu ar pavyks aplankyti daugiau nei keletą jų.

Rašyti komentarą