Žingsniai tinklo pažeidžiamumo vertinimams

parašė , 2014-11-07 20:21

Tinklo pažeidžiamumo vertinimai dirba, kad identifikuotų ir įvertintų pažeidžiamumą sistemos viduje. Šitie vertinimai ieško silpnybės sistemoje, kuri galėjo leisti nesankcionuotą prieigą, trūkumus ar jautrumą sistemos, ir tikimybę ar trūkumų eksploatacijos gebėjimą. Tinklo pažeidžiamumo vertinimai yra dažnai įvykdomi ant informacijos technologijos sistemų, komunikacijos sistemų, ir kitų gyvybinių sistemų – kartais sutikime su valstybe ar kompanijos standartais ir reguliavimu. Tai labai panašu į rizikos įvertinimą yra keturi prasidedantys žingsniai į pažeidžiamumo vertinimą. Yra taip pat papildomų žingsnių, kuriuose gali žengti po parengiamųjų žingsnių tokių kaip pažeidžiamumo skaitytuvo naudojimas. Firmoms ir kompanijoms svarbu vesti reguliarius vertinimus, kad garantuotų apsaugą ir jų duomenų ir informacijos saugumą

Pagrindiniai žingsniai į pažeidžiamumą ar rizikos įvertinimą kataloguoja išteklius, vertindami išteklius, identifikuodami pažeidžiamumą, ir pašalinimą. Pirmas žingsnis, kuris jungtų į sistemą pažeidžiamumo vertinimą, turi kataloguoti jūsų išteklius. Įrašydami skirtingą programinę įrangą ir jų vertingus dalykus ir sistemos gebėjimą įvykdantys vertinimą gali tiksliau identifikuoti problemas. Antras žingsnis turi įvertinti tvarka svarbumo šituos vertingus dalykus ir programinės įrangos gebėjimą. Tai atsižvelgia į vadovus, kad nagrinėtų persiklojantį gebėjimą ir priimtų svarbius sprendimus dėmesyje į tvirkintų ar pažeidžiamų rinkmenų panaikinimą. Kitas žingsnis turi įvertinti kiekvienus iš išteklių jų pažeidžiamumui ir potencialiems grasinimams, kurie gali iškilti. Šios informacijos turėjimas leidžia verslo savininkams įvertinti pažeidžiamumą sistemoje ir pradėti padaryti bet kokius galutinius sprendimus. Paskutinis žingsnis tinklo pažeidžiamumo vertinime turi pašalinti pažeidžiamumą ar taisyti bet kokią korupciją sistemų viduje. Deja, ne kiekvienas pažeidžiamumas ir ar korupcija yra pataisomas – tai yra, kodėl vertingų dalykų ir gebėjimo sąrašo turėjimas gali įeiti patogus žingsnių pasislinkime nustatyme.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Kitas žingsnis tinklo pažeidžiamumo vertinime yra pažeidžiamumo skaitytuvo naudojimas. Pažeidžiamumo skaitytuvas yra kompiuterio programa, kuri yra suprojektuota, kad apimtų ir įvertintų kompiuterines sistemas, tinklus, ir ar paraiškos silpnybei ir pažeidžiamumui. Yra kelios įvairios rūšys pažeidžiamumo skaitytuvų, pasiekiamų šiandien. Kai kurie skaitytuvai yra apriboti iki tam tikrų pažeidžiamumo formų vertinimo, kiti vertina tiktai tam tikras vietas sistemos viduje problemoms, ir kai kuriuos pažangesnius skaitytuvus, kurie įvertins visą tinklą. Pažangesni pažeidžiamumo skaitytuvai yra taip pat įrengti, kad įvykdytų tai, kas vadina tinklo žvalgyba. Tai leidžia įgaliotiems vartotojams pamatyti tiksliai, kokie kompiuteriai yra prijungti prie tinklo gyvu laiku. Ši sistema daro identifikavimo grasinimus ir ar potencialūs programišiai lengvesnis negu kada nors anksčiau. Pažeidžiamumo skaitytuvai yra svarbi dalis daugumos firmų, kurios kaupia jautrius ar privačius duomenis ir informaciją.

Yra tam tikras valstybinis ir federalinis reguliavimas ir nurodymai, padėti į vietą dėmesyje, kad jungtų į sistemą pažeidžiamumo vertinimą. Tai ypač teisinga atvejais tokiais kaip vyriausybiniai ir federaliniai pastatai ir organizacijos.

Rašyti komentarą